207_20240506_065601.jpg

dorost: Přijatelná porážka u vedoucího týmu tabulky

SK Lidečko - FK Mladcová 4:1 (2:0)

K utkání s prvním týmem tabulky naši kluci nastoupili na kvalitně připraveném hřišti a tak bylo jasné, že chyby ve hře budou pouze odrážet, na kterých věcech máme neustále pracovat. Naše lavička tentokrát nebyla v takové síle, jako na začátku jara, a to pro velký počet absencí z důvodu několika nemocných hráčů a některých mimosportovních aktivit. A tak stejně jako minulý týden proti Fryštáku museli zodpovědnost převzít převážně nejmladší hráči a v utkání proti Lidečku to bylo o to markantnější. Až na Tomáše Pokorného, který plnil roli kapitána za zraněného Jakuba Strušku, nebyl na hřišti žádný hráč nejstaršího ročníku. Většina týmu byla poskládaná ze dvou nejmladších ročníků a do hry také nastoupili dva hráči kategorie starších žáků. To však nemění nic na faktu, že naši kluci odehráli celý zápas ve vysokém tempu, plnili pokyny a radost jim kazily až zbytečné chyby, po kterých obdrželi 3 zbytečné a laciné branky. Nutno říci, že soupeř byl velmi dobře technicky vybaven s potřebným důrazem a sehraností jednotlivých hráčů, měl o něco více ze hry, ale ani náš tým se aktivity nebál a jen menší sehranost, herní návyky a chyby v technických dovednostech, kluky stály podstatně lepší výsledek. Pokud bych tento zápas měl shrnout jako trenér, tak musím říct, že mě výsledek vůbec nemrzí, protože jsme ve velmi omlazené sestavě a bez pomoci nejstarších hráčů, odehráli velmi slušné utkání, které kluky může posunout ve svých výkonech a individuálních herních posunech jen vpřed. Musím být jako trenér realista, ale za předvedený výkon musím celý tým opravdu pochválit, kluci se nemají za co stydět. Pokud takovým způsobem budou pokračovat, pozitivní výsledky určitě přijdou.

SK Lidečko – FK Mladcová 4:1 (2:0)

dorost, sobota 4.května, 10.00

rozhodčí: Kýr

branka: Sedláček (89.)