mladší přípravka: Zastavili se až ve finále

Na turnaji ve zlínské sportovní hale jsme se probojovali až do finále.

V sobotu 27.1.2024 se naše mladší přípravka představila na turnaji pořádaném OFS Zlín v hale Datart ve Zlíně. Hrálo se ve dvou skupinách po 5 týmech. V naší skupině jsme se utkali s týmy Štípy, Napajedel, Lhoty a Jaroslavic. Hrací čas byl 1×14 minut.

V prvním zápase jsme přehráli Štípu 2:0. Ve druhém zápase jsme po zlepšeném výkonu jasně porazili Napajedla 4:0. Ve třetím zápase jsme narazili na Lhotu, se kterou jsme odehráli velmi slušené utkání, ve kterém kralovali brankáři na obou stranách a zápas dopadl bez branek. Poslední zápas ve skupině jsme hráli proti soupeři z Jaroslavic..Při všech okolnostech, které se sešli, jsme museli vyhrát o 3 branky, abychom se probojovali na první místo ve skupině. Utkání začalo nejhorším možným způsobem, kdy jsme dlouho nemohli probourat obranu Jaroslavic, a nakonec po jedné akci jsme inkasovali a prohrávali 0:1. Před klukama musíme smeknout klobouk, protože ve zbytku zápasu se hrál fotbal nahoru-dolů a po výborném brankářském představení na naší straně přišlo i to útočné. Po skvělích bojovných výkonech jsme dokázali zápas otočit na 3:1 a v poslední minutě přišla trešnička na dortu v podobě čtvrté branky, která znamenala posun na první místo ve skupině.

V nadstavbové části jsme se z prvního místa přehoupli rovnou do finále, ve kterém nás čekal soupeř z Louk. Opatrné a velmi bojovné utkání nakonec skončilo po dvou chybách v naší obraně prohrou 0:2.

Turnaj byl velmi dobře obsazený a kluci přenesli na turnaj přesně to. co jsme trénovali a výsledkem je krásné druhé místo. Pro nás trenéry byl nejsilnější zážitek předposlední zápas proti Jaroslavicím. Ještě jednou kluky musíme pochválit za celý turnaj. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen náš Matyáš Manďák.

Zúčastnili se: Matyáš Manďák, Tomáš Holec, Sebastian Fridrich, Martin Jakuba, Vít Přeučil, Jakub Vařecha, Tomáš Janulík, Sebastián Pálka

Trenéři: Jan Manďák, Jakub Bartošek