muži A: Velikonoční fotbal pokazil silný vítr

FK Mladcová - Slovácká Viktoria Bojkovice 1:2 (1:1)

Fotbal o velikonočním víkendu zkazil silný vítr, navíc nám oproti minulému zápasu scházelo hned 6 hráčů. Rychlí útočníci hostí dělali naší nově složené obraně problémy a než jsme se rozkoukali, od 5.minuty jsme prohrávali. Hru jsme postupně srovnali a chvíli před přestávkou pak i skóre. Ve druhém poločase vítr ještě zesílil a téměř utnul veškeré naše snahy. V 75.minutě nás ještě po gólové hlavičce zachránil skvělým reflexem David Mikulášek, ale v 84.min. nás již hosté potrestali a odváží si tři body.

Jan Somberg, trenér Mladcové: „Samozřejmě nás mrzí, že jsme doma prohráli gólem z konce střetnutí, ale musím sportovně uznat, že Bojkovice byly asi o ten jeden gól lepší. Moc šancí k vidění nebylo. Hru poznamenal silný vítr, foukalo fakt hodně. Bojkovice měly lepší vstup do zápasu, brzy šly do vedení. My jsme se zvedali postupně, do přestávky jsme výsledek zaslouženě vyrovnali na 1:1. Druhou půlku jsme začali mnohem lépe a byli aktivnější než soupeř. Postupme času ale vítr sílil a my nebyli schopní dostat balon do brány. Každá přihrávka vrchem se nám vracela. Bojkovice to zvládly lépe, ke konci utkání rozhodly. Nám se po minulém týdnu úplně rozsypala sestava, chybělo nám sedm hráčů, bylo nás sotva jedenáct. Na lavičce jsme měli jednoho hráče, dorostence a musel jsem se napsat i já. S tímto torzem se nedalo moc vymýšlet.“

Martin Kolář, trenér Bojkovic: „Z jednoduchého zápasu jsme si udělali těžký. Naštěstí to kluci ustáli v hlavách a utkání dovedli do vítězného konce. Tři body zvenku se vždycky počítají. Chyběl nám akorát Kundrata, jinak jsme byli kompletní, což se projevilo i na výkonu v prvním poločase, který byl z naší strany dobrý. Vytvořili jsme si pět šancí k tomu, abychom zápas rozhodli už v prvním poločase. O přestávce to klidně mohlo být 3:0 nebo 4:0. Naši útočníci se dostávali do velkých příležitostí, gól dal ale akorát Andrlík v 5. minutě, kdy otevřel skóre. Postupem času, po našich neproměněných vyložených šancích, soupeř začal vystrkovat růžky a těsně před poločasem výsledek srovnal na 1:1. Z jasného zápase se tak stalo drama, které jsme si ale zapříčinili sami. Druhý poločas už tak jednoznačný nebyl. Soupeř stejně jako my mě nějaké šance. Bylo to o tom, kdo bude trpělivější a potrestá chybu soupeře. Nakonec jsme to byli my a ke konci se nám povedlo dát na 2:1.“

FK Mladcová – Slovácká Viktoria Bojkovice 1:2 (1:1)