229_20240610_061917.jpg

muži A: S lídrem jsme se drželi jen poločas

FK Mladcová - HS Kroměříž B 0:4 (0:0)

Jan Somberg, trenér Mladcové: „Dalo se to očekávat. Kroměříž potvrdila, že je první, že postupuje. Má kvalitu. Na rozdíl od nás jsou trénování, my se sotva sejdeme jednou týdně. Ve druhém poločase se to projevilo. Tři góly jsme jim v podstatě darovali sami, vůbec jsme se s nimi nervali. Jednou hrubě chyboval gólman, pak jsme nepokryli hráče. Kroměříž si už hrála, jak chtěla. Nám dnes chytal hráč z pole, hrál kluk z dorostu, kluk z béčka. Jsme rádi, že jsme to vůbec dali do kupy. Spadnout bychom neměli, už s tím tedy nepočítáme.“

Timoteus Políček, vedoucí mužstva Kroměříže B: „Jeden z hlavních cílů našeho klubu byl splněn. B tým postoupil do krajského přeboru. Do zápasu jsme vstoupili s vědomím, že trpělivostí postupně dosáhneme svého cíle. Již v první minutě nastřelil Fuksa břevno a přišli i další šance. Od třicáté minuty jsme dobývali uzavřenou domácí bránu. Na začátku druhého poločasu nejprve Dočkal hlavičkou mířil do brány, ale domácí hráč odvrátil jistý gól. K uklidnění zápasu nám nakonec pomohla chyba domácího brankáře, kdy rychlý Fuksa otevřel skóre utkání. Po dalším útoku nejprve Dočkal nastřelil brankáře, Pecina hráče a až Fuksa prostřelil všechno, co měl před sebou. Po pár minutách krásný centr Buksy našel na zadní tyči volného Mlčocha a bylo rozhodnuto. Nejkrásnější moment utkání si kluci nechali na konec utkání, kdy po ose Mlčoch, Dočkal, Fuksa ukončil zápas kapitán Heinz. Za mužstvo mužů nastoupili i naši dorostenci, kteří si zápas užili. Domácím a rozhodčím patří velké poděkování za bezproblémové utkání v duchu fair play. Závěrem bychom chtěli poděkovat všem našim fanouškům, hráčům a realizačnímu týmu za perfektní jarní sezónu a zasloužený postup. Oslava proběhne až příští týden doma v Kroměříži.“

FK Mladcová – Hanácká Slávia Kroměříž B 0:4 (0:0)

sobota 8.června, 17.00

rozhodčí: Stodůlka – Vičánek, Majzlík

delegát svazu: Blažek