muži: Další gólové hody

FK Mladcová – Pilana Zborovice 2:6 (1:2)

Po výjimečné bezbrankové remíze v minulém kole jsme se opět vrátili k tradici brankových hodů v zápasech našeho mužstva. Se soupeřem, který má v sestavě zkušené a ostřílené hráče, jsme jak je naším zvykem sehráli otevřenou partii a hosté nás potrestali šesti góly. Od začátku měli herní převahu a ve druhé desetiminutovce využili dvě naše zaváhání v pokutovém území. Pak jsme se přece jen zvedli a povzbudil nás gól Honzy Chludila, který přehodil vyběhnuvšího gólmana. Chvíli po změně stran ale schladil naši snahu třetí gól hostí po nešťasném odrazu od naší obrany a definitivní konec našim nadějím na dobrý výlsedek byl čtvrtý gól, který padl z brejku po naší nevyužité šanci a následné neodpískané ruce v pokutovém území hostí. Soupeř pak kromě dalších dvou branek nevyužil několik dobrých možností a konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě Filip Hájek a jeho kličkovaná se zakončením do prázné branky.

Pavel Matula, trenér Mladcové: „Zápas se mi po takovémto výsledku těžko mluví. Zborovice mají velmi kvalitní tým, který převyšuje ten náš. I když jsme nehráli vůbec špatně, nakonec jsme vysoko prohráli. Mě mrzí, že rozhodčí na konci prvního poločasu za stavu 1:2 nepískl penaltu za jasnou ruku. Ve druhé půli tam byla ještě jedna ruka, ale zase nic. Tím ale nechci říct, že bychom prohráli kvůli rozhodčím, ro vůbec ne. Zborovice hrály opravdu moc dobře. Z našeho týmu bych vyzdvihl Filipa Hájka, který na konci nádherně prošel, položil si obránce i brankáře a míč poslal do prázdné brány. Byla to opravdu nádhera. Celkově si myslím, že diváci viděli kvalitní utkání. My jsme takové štěstí v zakončení jako soupeř neměli.“

Radomír Barnet, trenér Zborovic: „Jsem spokojený s výhrou a ziskem tří bodů, ale ve hře máme pořád rezervy. Utkání mělo stejný scénář jako nedávno v Šumicích. Měli jsme výborný úvod a brzy se dostali do dvoubrankového vedení. Bohužel za stavu 2:0 jsme znovu polevili a po špatném vyhodnocení gólmana jedné ze situací, když špatně vyběhl a domácí hráč jej přehodil, jsme inkasovali branku na 2:1. Na menším hřišti byla zase spousta soubojů. Ve středu hřiště jsme poztráceli hodně balonů. Naštěstí se nám v úvodu druhé půle podařilo zvýšit na 3:1 a od tohoto okamžiku jsme byli na hřišti králi. Ve zbytku utkání jsme zvládli přidat nějaké další góly. Inkasovali jsme zase až v závěru za rozhodnutého stavu. Jsem rád, že jsme venku uspěli a že se nikdo nezranil. Zatímco my jsme si ve druhé půlce vypracovali dost šancí, domácí už skoro nic neměli. Musíme se zaměřit na koncovku a finální fázi.“