muži: Doma opět bez bodů

FK Mladcová – Spartak Hluk 1:4 (1:1)

Jan Somberg, trenér Mladcové: „První rozdíl byl v tom, že nám chybělo sedm hráčů a zatímco hosté přijeli v osmnácti lidech, nás bylo deset, takže na lavičce jsem byl připravený i já, naštěstí jsem nemusel nastoupit. Za druhé, začali jsme výborně a hned v první minutě dali vedoucí branku. Bohužel hned vzápětí jsme dostali gól. Tím, že jsme nemohli střídat, museli jsme trošku uzpůsobit taktiku a nemohli soupeře honit po celém hřišti. Proto jsme byli trošku zataženější. Hosté o něco víc drželi balon, slušně kombinovali. Neměli vůbec špatný mančaft a vypracovali si i nějaké drobné šance, které jsme ale přežili. Paradoxně jsme mohli jít do vedení dvě minuty před koncem prvního poločasu, když Chludil po střele Halody mohl dorazit balon do prázdné brány, ale gól nedal. Druhá půle se odvíjela v podobném duchu. My jsme byli zataženější, hrozili spíše z brejků. Soupeř se k ničemu velkému nedostával, možná měl jednu velkou šanci. My jsme mu ale nabídli druhou branku sami po chybě gólmana, který zbytečně vyběhl do míst, kde nemá co dělat a hostující útočník poslal balon do prázdné brány, takže z ničeho nic jsme prohrávali 1:2. Snažili jsme se získat alespoň bod, ale síly nám ubývaly a nemohli jsme se pořádně prosadit. Hosté nám v poslední minutě ještě přidali dva góly a my prohráli 1:4. Výsledek vypadá, že nás Hluk 4:1 mlel jako žito, ale nebylo tomu tak. Hosté byli o něco lepší, my od nás to byl nejpovedenější zápas, hlavně z hlediska přístupu a nasazení.“

Martin Dostal, sekretář Hluku: „V sobotu zajíždělo áčko do Mladcové. Žádný soupeř v soutěži není lehký, zvláště když hraje doma. To potvrdila hned první minuta, kdy odražený míč z našeho pokutového území napálil Dvořáček do šibenice Pěgřimovy branky. My jsme odpověděli hned ve 3. minutě, kdy se k tyči z hranice pokutového území trefil Kukla. Potom jsme kontrolovali hru, vytvořili jsme si nějaké šance, ale domácí brankář Liška chytal velmi dobře. To šlo říci o první polovině prvního poločasu. Potom jsme nakopávali míče dopředu, ale ty staly kořistí domácí obrany, nebo většinou byly hodně nepřesné. Ve 35. minutě byli domácí blízko k brance, když se z 35 metrů pálil Dvořáček do Pěgříma, který míč vyrazil před sebe, naštěstí obránci odvrátili. To byla druhá a poslední šance domácích ke vstřelení branky. Obrana pracovala spolu s Pěgřímem velmi zodpovědně. V našem útoku nejvíce zlobil Bartošek, který dobře unikal, dobře centroval, ale nikdy tam nebyl v dobrém postavení nikdo z našich hráčů. Druhý poločas začal podobně. My jsme byli fotbalovější, domácí byli hodně důrazní, chtěli se zápasem něco udělat, ale moc se jim to nedařilo. V 55. minutě vykopl Pěgřim míč, který došel až na velké vápno domácího mužstva, tady si obránci nerozuměli s brankářem, čehož využil Bartošek a bylo to 1:2. Nadále jsme si vytvářeli, na rozdíl od domácích šance, ale neproměňovali jsme. Mohli jsme rozhodnout dříve, museli jsme čekat až do 90. minuty. To dostal napravo míč Sopůšek, udělal s obránců sochy, dostal se do pokutového území, dobře se podíval a bylo to 1:3. Domácí chtěli korigovat, ale znovu v 92. minutě dostal Sopůšek míč do do volného prostoru, šel sám na brankáře, sledoval ho David Zlínský, kterému Sopůšek nezištně přihrál a konečný stav 1:4 byl na světě.“