muži: Dva body ztracené v poslední sekundě

FK Mladcová – Slovácká Viktoria Bojkovice 2:2 (1:1)

V opravdu aprílovém počasí jsme do zápasu vstoupili velmi rozpačitě, chybami v rozehrávce jsme sami sebe dostávali pod tlak a soupeře do šancí. Už ve 3.minutě jsme tak inkasovali a hosté byli i nadále nebezpeční. My jsme se před hostující branku dostali až po dvaceti minutách, střela Dana Kahaji byla povedená, ale stejně na tom byl i zákrok bojkovického gólmana. I když se nám hra nedařila a během první půle jsme přežili i další náznaky soupeře, dokázali jsme v poslední minutě vyrovnat. Po dobře zahraném trestňáku od Tomáše Halody vyrazil hlavičku hostující brankář do břevna, před brankou se nejlépe zorientoval Vlasťa Fabík a dorazil míč do sítě. Stejně jako minulý týden byla druhá půle z naší strany vydařenější, hra se přelévala z jedné strany na druhou a k vidění byly i ošemetné situace před oběma brankami. Naši hru ještě více rozhýbal střídající Honza Ramert, který měl také podíl na vedoucí brance deset minut před koncem, když po příhře Tomáše Halody míč ještě posunul zakončujícímu Ondrovi Blažkovi. Hosté pak vrhli všechny síly do útoku, nám se bohužel nepodařilo využít otevřenou obranu a naopak jsme v nastavení z přetaženého rohového kopu inkasovali vyrovnávací branku. Konečná remíza je vzhledem k průběhu zápasu spravedlivá, ale gól v poslední sekundě zamrzí.

sobota 1.dubna, 13.00

rozhodčí: Rybka – Veselý, Filák

branky: Fabík (45.), Blažek (80.)

sestava: Liška – Kahaja, Mičola, Korvas (46.Vaněk), Fabík – Hájek (56.Višenka), Blažek, Haloda, Kočica, Dvořáček (56.Ramert) – Čihánek

žluté karty: Fabík, Haloda, Korvas, Kahaja, Višenka

červená karta: Višenka (po utkání)

Jan Somberg, trenér Mladcové: „První poločas byl od nás velmi špatný, zato v tom druhém jsme byli jasně lepší, takže z tohoto pohledu je konečná remíza zasloužená. Nás samozřejmě mrzí inkasovaný gól v poslední sekundě, v nastavení. Neubránili jsme však roh a soupeř z poslední možnosti srovnal. Byl to přetažený centr, který jejich hráč parádně trefil z voleje. Byl to krásný gól. Je to škoda, protože ve druhé půlce jsme byli výrazně lepší. Jenom škoda, že jsme nepřidali uklidňující třetí branku. Bojkovice pak naše zahozené šance potrestaly. V závěru se utkání docela vyhrotilo. My jsme byli kompletní.“

Daniel Vacula, hrající trenér Bojkovic: „Utkání měla dva rozdílné poločasy. My jsme do utkání vstoupili výborně. Brzy jsme dali vedoucí gól a do poločasu klidně mohli přidat další dva. Bohužel místo navýšení náskoku jsme v závěru poločasu inkasovali ze standardky branku na 1:1. Gól přišel po mém zbytečném faulu na kraji hřiště. Byla to moje chyba. Druhý poločas už byl úplně jiný. Ještě pět nebo deset minut jsme hráli, ale s přibývajícími minutami jsme začali pomalu fyzicky odpadávat. Soupeř byl lepší a zaslouženě výsledek otočil. My jsme alespoň z poslední standarky výsledek srovnali. Remíza je asi nakonec zasloužená, ale ve mně převládá zklamání. Místo toho, abychom v první půli přidali druhý nebo třetí gól, soupeř lehce vyrovná a naše hra se začíná bortit. Chybí nám jednoduché vítězství, které by nás nakoplo. Jsme ale pod dekou. Chyběl nám Martinec, nemocný Vojta Dolina nastoupil v závěru alespoň na chvilku.“