100_20230514_165637.jpg

muži: Dvě branky během tří minut otočily výsledek

FK Mladcová – TJ Nivnice 2:1 (0:1)

Vyrovnaný sobotní duel jsme rozhodli ve druhém poločase, kdy jsme během tří minut otočili výsledek z 0:1 na 2:1. Na vedoucí gól hostujícího Ondřeje Dubského z úvodu střetnutí odpověděli po změně stran Jan Ramert s Vlastimilem Fabíkem, ve zbytku utkání jsme těsný náskok uhájili.

„Pro diváky to byl dobrý zápas, my jsme rádi za výhru. Soupeř nám dal z jedné střely na bránu gól, jiné šance neměl, ale špatně rozhodně nehrál,“ uvedl trenér Jan Somberg.

Hostující kouč Miroslav Ondrůšek měl před utkáním problémy se složením sestavy. K dlouhodobým marodům Vrágovi a Paclovi se totiž přidali Dubský, Těthal, Karlík, mimo republiku jsou Velecký s Josefíkem, takže Nivnice na lavičce měla jenom druhého a třetího gólmana. „Bohužel k tomu se nám ještě zranil kapitán Petr Stojaspal. Má poraněné koleno, takže nám bude asi chybět,“ povzdechl si Ondrůšek.

I přes velké absence nebyl celek z Uherskohradišťska daleko alespoň od remízy. „Pro nás to jsou zbytečně ztracené body,“ má jasno někdejší vynikající brankář. „Na Mladcové je specifické, malé hřiště. V zápase byly samé nákopy, souboje. Domácí do toho hodně chodili. My jsme se bohužel přizpůsobili jejich hře, ale když jsme dali balon na zem, tak jsme si něco vytvořili,“ říká Ondrůšek.

Nivnice šla do vedení hned v 8. minutě, kdy se prosadil Ondřej Dubský.

„My jsme mohli dát na začátku dva góly, ale velké šance jsme neproměnili. Naopak Nivnice po naší zbytečné ztrátě uvnitř šestnáctky potrestala naši chybu a šla brzy do vedení,“ posteskl si Somberg.

Jinak byl první poločas vyrovnaný. „V tom druhém jsme udělali chybu a posadili domácí na koně. Vzápětí jsme dostali druhý gól a prohrávali,“ hlásí Ondrůšek. Jeho tým inkasoval dva góly v rozmezí pouhých tří minut. „Ve zbytku utkání jsme se snažili o vyrovnání, ale žádné velké šance jsme neměli. Spíš to byl samý souboj,“ uvedl trenér hostů.

Naši důrazní a pečlivě bránící hráči už protivníka k ničemu velkému nepustili. „O přestávce jsme si v šatně vysvětlili, jak hrát na tříobráncový systém, a výsledek dvěma brankami otočili. Další tři nebo čtyři góly jsme mohli ještě přidat. Druhá půlka byla v naší režii. Výhra je zasloužená,“ je přesvědčený Somberg. „I když jsme se v posledních dvaceti minutách zatáhli a bránili výsledek, náš brankář neměl jediný zákrok,“ dodal dlouholetý asistent trenéra Páníka.

FK Mladcová – TJ Nivnice 2:1 (0:1)

sobota 13.května, 16.30

rozhodčí: Nuc – Tokoš, Katrňák

branky: Ramert (53.), Fabík (56.)

sestava: Liška – Kahaja, Mičola (83.Slavický), Korvas, Fabík – Blažek, Hanák, Kočica, Haloda, Ramert – Čihánek (63.Hájek)

červená karta: Somberg (65.)