muži: Hattrick a lapená penalta

SK Bylnice – FK Mladcová 1:4 (1:4)

Další zápas venku jsme zvládli i bez několika chybějících hráčů díky hattricku Honzy Chludila a Milanem Liškou lapené penaltě. Na mokrém terénu jsme byli kombinačně silnějším týmem, domácí hrozili jen po standartkách a do několika mála šancí jsme je dostali sami po našich chybách. Čistý hattrick zahájil Honza Chludil po kombinaci s Tomášem Halodou přízemní střelou z levé strany. Třemi slepenými góly po půlhodině hry jsme získali rozhodující náskok. Nejprve centr Dominika Dvořáčka vrátil Honzovi před prázdnou branku Matyáš Hanák, třetí gól pak vsítil po další skvělé kombinaci s Tomášem Halodou. Náš střelec si připsal i asistenci u čtvrté branky, když z pravé lajny našel ve vápně nabíhajícího Matěje Kočicu, který nedal domácímu gólmanovi šanci. Domácí po našem zaváhání ještě do poločasu snížili a zkraje druhé půle nás zatlačili na naši půli. Jejich tlak vyvrcholil necelou čtvrthodinu po přestávce penaltovým zákrokem. Pokutový kop však Milan Liška skvělým zákrokem vyrazil a domácí již sílu na možný zvrat zápasu nenašli. Ani my jsme se již před brankou soupeře neprosadili, jen Vlasťa Fabík trefil hlavou po centru Tomáše Halody břevno.

Pavel Matula, trenér Mladcové: „Poločas nám vyšel skvěle, vedli jsme 4:1 a měli hru pevně v rukách. Skvělou práci odvedl hlavně útočník Chludil, který se blýskl hattrickem. Celkově ale hráli kluci velice dobře. Výsledek odpovídal dění na trávníku, i když domácí měli dvě nebo tři šance, které zlikvidoval náš brankář. Domácí ve druhém poločase kopali penaltu, ale i tu jim náš gólman Liška zneškodnil. Pak už to bylo zcela v naší režii. My jsme si ve druhém poločase moc šancí nevypracovali, měli jsme tam jenom jednu hlavičku do břevna. Jsem velice spokojený s tím, jak se kluci vydali. Přestože nám chybělo šest hráčů, zvládli jsme to skvěle.“

Martin Lukšík, hrající trenér Bylnice: „Absolutně jsme nezvládli první poločas. Hosté se dostali do čtyř šancí a dali nám čtyři góly. My totálně vyhořeli v defenzivě. Nebavím se jenom o obraně, ale o celkovém fungování týmu. Soupeř nás za naše školácké chyby, které by se v I. A třídě neměly stávat, nekompromisně trestal. Ve druhé půli jsme mohli výsledek snížit, zápas aspoň trošku zdramatizovat, ale neproměnili jsme penaltu. Poslal jsem na ni mladého Tomáše Kolínka. Nekopl ji úplně špatně, ale hostující gólman vystihl směr a ránu zneškodnil. Nikdo mu ale nic nevyčítal, o nic nešlo. Daleko horší byl výkon v první půle. To byla z naší strany bída a utrpení. S takovými chybami bychom měli problémy i někde v okrese. Sestava nebyla špatný, utkání jsme ale nezvládli. Blahopřeji mladému mančaftu z Mladcové k zasloužené výhře. Věřil jsem, že bychom s našimi zkušenostmi mohli něco uhrát, ale celkově to od nás bylo nemastné, neslané. Prostě se to nesešlo.“