muži: Z jasného vedení málem drama

FK Mladcová – TJ Šumice 5:3 (5:0)

Po dvou vítězstvích jsme chtěli i doma bodovat naplno. Po úvodní desetiminutovce jsme udeřili dvakrát ze standartních situací. Nejprve se po trestném kopu před brankou nejlépe zorientoval Tomáš Mičola, vzápětí se hlavou po rohovém kopu trefil Matěj Hoza. V patnáctiminutovce před přestávkou jsme pak potrestali chyby hostí. Nejprve si tečovanou střelu soupeř srazil do vlastní sítě, pak se dvakrát prosadil Tomáš Haloda, nejprve krásnou střelou, poté zakončil kombinaci osamocen před gólmanem. Ještě před přestávkou hlavičkoval Honza Chludil jen do tyče. Utkání se zdálo být jednoznačné. Hosté však do druhé půle zlepšili pohyb, nenechali nás rozehrát a vytvořili si převahu. Jejich kapitána jsme dvakrát nechali zakončit v pokutovém území a po dvou nechytatelných trefách bylo sníženo. Přesto jsme mohli opět zvýšit, ale zákrok na Dominika Dvořáčka rozhodčí penaltou neodměnil, Michalu Višenkovi sebral gól zázračným zákrokem hostující gólman. Když si sedum minut před koncem ve skrumáži po centrovaném míči dal Matěj Hoza vlastence, bylo zaděláno na drama. Naštěstí jsme už další branku v naší síti nepřipustili a výhru uhájili.

Pavel Matula, trenér Mladcové: „Jsem rád, že jsme utkání takto zvládli. Dali jsme pět branek a vyhráli. Pro diváky to ale ani přes osm vstřelených branek nebyl příliš pohledný zápas. Nám vyšel první poločas. Dokázali jsme proměnit šance a utkání rozhodnout. Ve druhém poločase asi pod dojmem velkého náskoku jsme polevili, čehož soupeř využili ke snížení náskoku, úpravě skóre. Za stavu 5:2 už to měli kluci v hlavách. Máme dost mladý tým, takže jsme lehce znervózněli, ale nakonec to zvládli. I ve druhé půli jsme měli nějaké šance, ale už jich nebylo tolik co v úvodní části. Šumice po přestávce začaly víc běhat, zaměstnávat naši obranu.“

Martin Zicha, trenér Šumic: „Začátek byli příšerný. Sice jsme si ve 2. minutě vytvořili nějakou šanci, ale Vašek Ondřej to nevyřešil dobře. Pak jsme dostali rychle za sebou dva góly a ve 13. minutě prohrávali 0:2. Celkově byl první poločas z naší strany hrůzostrašný. Domácí jej suverénně ovládli 5:0, byli prostě lepší. Pro nás byl výsledek ještě milostivý vzhledem k tomu, jak to na trávníku vypadalo. Do druhé půlky jsme si ale řekli, že budeme hrát tak, jako by to bylo bez branek. Zlepšili jsme se a druhou půli ovládli 3:0. Za přístup a výkon v prvním poločase jsme si ale nezasloužili zápas zremizovat. Domácí hráli výborně, zato my jsme si po dvou výhrách za sebou asi mysleli, že to přijde samo. Mladcový dala branky po krásných akcích a taky ze standardních situací, pořádně nás vytrestala.“