dorost: Remíza na umělce v Hrádku

SK Tichov (muži) - FK Mladcová 3:3 (3:1)

V dalším přípravném utkání se naši dorostenci utkali s účastníkem okresní IV.C soutěže a to na umělé trávě v Hrádku na Vlárské dráze. Utkání se nezačalo odvíjet pro náš tým pozitivně a po brankách soupeře naši kluci prohrávali ve 20. minutě už 0:3, když nedůraz a zřejmě určitý respekt z týmu dospělých zapříčinil, že po krásné střele a dvou laciných brankách po nedůrazu v pokutovém území naši kluci museli dotahovat tento nepříznivý průběžný výsledek. Ve 30. minutě po krásné průnikové přihrávce od Tomáše Pokorného převzal míč Patrik Ščuglík a po kličce brankáři vstřelil branku na 1:3 a tím náš tým trošku uklidnil. Do poločasu se hrál důrazný a poměrně běhavý a plynulý fotbal.

Další změna ve skóre se však odehrála až v průběhu druhého poločasu, kdy se v 65. minutě po hezké kombinaci týmu dostal k zakončení Miroslav Smékal a střelou bez přípravy na přední tyč nedal brankáři soupeře šanci. To už náš tým měl o něco více ze hry a snažil se vstřelit další branku. To se povedlo v 75. minutě Patrikovi Ščuglíkovi, kdy opět Tomáš Pokorný vyvezl míč a přesnou průnikovou přihrávkou vyzval k zakončení Patrika Ščuglíka. Ten se z pravé strany posouval na branku a přestože hostující brankář téměř dokonale vykryl našemu hráči střelecký úhel, nezpanikařil, využil prostor brankáře mezi nohami a výsledek srovnal. Další příležitosti už ani jeden z týmů nevyužil a tak utkání skončilo smírně 3:3.

Je třeba říci, že i když tým nebyl úplně kompletní z důvodu probíhajících prázdnin, dostali více prostoru další hráči. Pro tým to byl poměrně zajímavý a užitečný zápas, pocítil větší důraz dospělého týmu a musel se mu přizpůsobit. Ačkoliv zpočátku to klukům dělalo problémy, v průběhu hry na to reagovali velmi dobře a doufejme, že si tuto zkušenost přenesou do dalších utkání.

SK Tichov (muži) – FK Mladcová 3:3 (3:1)