dorost: Remíza v prvním přípravném utkání

FK Mladcová - FC Bánov 2:2 (1:0)

O uplynulém víkendu naši dorostenci absolvovali první zimní přípravné utkání ve sportovním areálu Vlastislava Marečka na Vršavě. Soupeřem našeho týmu byli dorostenci FC Bánov, kteří hrají stejnou soutěž, ovšem v jíné skupině. Utkání bylo odvetou za předsezónní letní utkání, které náš tým odehrál na velmi dobře připraveném hřišti Bánova. Tehdy ještě rodící se nový tým našich dorostenců podlehl soupeři 2:6.

Odvetné utkání se lišilo už jen rozdílem v počtu hráčů našeho týmu. Zatímco v létě naši dorostenci odjížděli ve 12 hráčích, na nedělní utkání bylo připraveno 21 hráčů a to bylo několik hráčů omluveno. Do začátku hry jsme nasadili především hráče, kteří se zúčastnili prvního zápasu v Bánově a doplnili je těmi, kteří zapadají na volné posty. Samozřejmě úmyslem bylo ustát předpokládaný úvodní nápor soupeře, který ale nebyl od začátku tak znatelný, jako v již zmíněném letním utkání na začátku sezóny. Když se soupeř neujal hlavní aktivity, začali jsme po určitém časovém limitu sestavu měnit o hráče z lavičky. A jedním z nich byl i jeden z nových členů týmu, Jan Trávníček, kterému taktéž navrátilec do týmu Dominik Kočenda krásnou přihrávkou připravil střeleckou pozici, jež byla úspěšná a tak jsme se ve 25. minutě ujali vedení. To jsme drželi až do začátku druhého poločasu, kdy soupeř po nepřehledné situaci před naší brankou srovnal skóre. Druhý poločas už nebyl tak herně zajímavý, především z důvodu několika změn na postech sestavy a zkoušením jiného rozestavení. Z toho plynuly nepřesnosti, a po jedné z nich a následném přímém kopu nám soupeř dal nešťastnou druhou branku. Náš tým se přesto nevzdal a v 85. minutě srovnal pěknou střelou o tyč Pavel Polýnek. Je třeba tým pochválit za určitý posun v dovednostech, zlepšeném herním projevu a soudržnosti, která je základem, aby se tým správně vyvíjel.

FK Mladcová – FC Bánov 2:2 (1:0)