dorost: V další přípravě tentokrát výhra

Sokol Jarcová - FK Mladcová 2:6 (1:1)

V dalším přípravném utkání naši dorostenci zajížděli v nedělním popoledni na
neutrální půdu sportovního areálu ve Vsetíně, kam je pozvalo vedení dorostencké kategorie týmu TJ Sokol Jarcová. Utkání se hrálo za krásného slunného počasí, byť ještě ne jarního. Náš tým jel k utkání s nezvykle velkým počtem omluvenek, přesto bylo k utkání připraveno 15 hráčů a tak dostali větší prostor ve hře kluci, kteří se v předchozích utkáních do hry dostali méně. Sestava a herní rozestavení bylo opět poněkud odlíšné oproti předchozímu přípravnému utkání před 14 dny v Luhačovicích. Našemu týmu opět nevyšel začátek utkání, kluci hráli bez
výraznějšího důrazu a aktivity, který možná plynul z respektu k soupeři, proti němuž nastoupili poprvé a zdál se býti fyziologicky vyspělejší než náš tým. Od začátku také soupeř převzal aktivitu a snažil se být aktivní na míči.
Vzhledem k užšímu profilu hřiště bylo také utkání poměrně kontaktní, čímž bylo nutné zaměřit se na rychlé čtení hry a správný první dotyk ve hře. To se na začátku utkání soupeři dařilo a svoji aktivitu proměnil v 15.minutě ve vedoucí
branku. Naši kluci vyrovnali ve 35.minutě zásluhou Robina Sedláčka, který využil nepřesnosti domácí obrany. Druhý poločas se pak začal lépe vyvíjet pro náš celek, když v 55. minutě úspěšně využil svoji příležitost krásnou přízemní střelou k tyči Miroslav Smékal a poslal náš tým do vedení. Potvrdil tak náš úspěšný
vstup do druhého poločasu, kdy jsme začali být aktivnější, což se také ukázalo na výsledku. Přestávkový rozbor hry tak zřejmě zafungoval a hráči plnící tyto pokyny, začali herně dominovat. Dostali soupeře pod tlak, což značilo další navýšení skore, zásluhou velmi přesně umístěné střely Matyáše Menšíka, který zvyšoval už na 3:1. To už tým z Jarcové dostalo do herní nepohody a i když se určitě nevzdával, kupil stále více nepřesností, i když v důsledku velmi dobře plnících taktických pokynů našich hráčů. Nicméně přišlo i zdramatizování, kdy domácí po standartní situaci překonali střelou odraženou od tyčky do branky velmi dobře chytajícího Jakuba Kokeše. Naše mužstvo však snížení nepoznamenalo a prakticky téměř v krátké chvíli po soupeřově snížení opět navýšilo vedení po střele Jana Juřici. Když o pár minut navýšil po hezké kombinaci prakticky do prázdné branky druhým svým gólem Matyáš Menšík, bylo o vítězi rozhodnuto. Konečnou podobu výsledku dal deset minut před koncem Štěpán Shejbal, který využil chyb domácí obrany a s přehledem vstřelil poslední branku utkání.

Sokol Jarcová – FK Mladcová 2:6 (1:1)