muži A: Festival neproměněných šancí

FK Mladcová - TJ Nedachlebice 1:0 (1:0)

Po dobré úvodní desetiminutovce, která přinesla neproměněnou šanci Tomáše Halody převzali taktovku zápasu hosté, kteří účinně napadali naši rozehrávku. V nastavení první půle se nám povedl rychlý kontr a po vysunutí od Tomáše Halody zakončoval úspěšně Martin Čihánek. Druhá půle byla festivalem našich zahozených šancí, hosty se až na několik standartek a jeden brejk, který zlikvidoval Milan Liška v naší bráně, k ničemu nedostali.

Jan Somberg, trenér Mladcové: „Jsem rád, že jsme utkání zvládli a vyhráli, ale výsledek měl být daleko výraznější. Úvodních dvacet minut jsme byli herně lepší, vypracovali si i nějaké šance. Pak ale převzali iniciativu hosté, kteří také měli jednu tutovku. Podržel nás však brankář. Zbytek první půle byl vyrovnaný. My jsme ale šli krásnou akcí a gólem v poslední sekundě prvního poločasu do vedení. Po změně stran jsme mohli výsledek několikrát navýšit. Asi šestkrát jsme šli sami na gólmana. Opravdu jsme měli spoustu šancí, nic takového jsem dlouho nezažil. Nakonec naší neschopností přidat další góly zápas skončil jenom 1:0. Měli jsme ale vyhrát daleko víc. Hosté si naopak ve druhé půli nevypracovali téměř nic. Možná nějakou pološanci, nějaký náznak. Náš už bylo konečně víc, takže jsme si mohli pořešit obranu. Poslední tři duely jsme odehráli se samými záložníky.“

Ondřej Čtvrtníček, trenér Nedachlebic: „My jsme hráli jenom po šestnáctku. Nic velkého jsme si na na malém, tvrdém a hrbolatém hřišti, které nám moc nesvědčí, vypracovat nedokázali. Bohužel po zbytečné chybě jsme ve 45. minutě dostali gól. Ve druhém poločase jsme se místo toho, abychom se snažili o vyrovnání, dělali jednu chybu za druhou. Klidně jsme mohli inkasovat další čtyři branky. Při nájezdech a šancích soupeř nás podržel gólman Hájek. Nevím, co s námi je, ale jeden zápas odehrajeme dobře a pak zase propadneme. Je to jako den a noc, prostě šílené. Ve Zlíně nám chyběli Vrták, Králík a Nožička.“

FK Mladcová – TJ Nedachlebice 1:0 (1:0)