muži A: První jarní mistrák přinesl herní trápení ale nakonec i povinné tři body

Pilana Zborovice - FK Mladcová 1:3 (1:1)

Se soupeřem, jehož sestava je oproti podzimu značně obměněna a oslabena, jsme se za vpravdě podzimního počasí a na úzkém hřišti herně trápili, nakonec ale odjíždíme s povinnými a důležitými třemi body. Začali jsme dobře a na konci první desetiminutovky jsme se po přízemním centru Vlasti Fabíka a zakončení Martina Čihánka radovali z vedení. Do dvacáté minuty jsme ale zahodili další dvě šance a domácí se postupně, i díky našim chybám, dostali do hry. Vázla zejména naše rozehrávka, scházel větší pohyb, vše nám dlouho trvalo a místy jako bychom nevěděli co hrát. Domácí hráli jednoduše, jejich rychlá křídla nám několikrát zavařila, a nakonec po půlhodině hry dokázali vyrovnat. Vzpamatovali jsme se až po přestávce, ale chyběl nám klid a přesnost ve finální fázi. Až v 75.min. našel Tomáš Haloda z jedné Vlasťu Fabíka a ten prostřelil domácího gólmana. Domácí reklamovali ofsajd a za protesty viděli červenou kartu. Vzápětí vystihl jejich chybnou rozehru Honza Ramert, nezištně vyzval k zakončení do prázdné Martina Čihánka a bylo rozhodnuto.

Martin Střelec, trenér Zborovic: „Na začátku byl zápas prakticky vyrovnaný. I když jsme od deváté minuty prohrávali 0:1, celkově bylo k vidění na obou stranách málo šancí. Oba týmy v první půli zahrozily asi dvakrát. Pak Malošík z jednoho brejku srovnal na 1:1. Ve druhém poločase jsme byli chvilkami i častěji na balonu, lepší než soupeř, který ale proměnil jeden brejk a strhl vedení na svoji stranu. Vzápětí jsme šli do deseti, protože Lukáš Bukový se ohradil na pomezního rozhodčího a dostal červenou kartu. V tu chvíli bylo po zápase. Vzápětí jsme totiž dostali branku na 1:3 a bylo rozhodnuto. I před porážku jsem spokojený s výkonem. Kluci zápas odmakali, nemají se za co stydět. Vždyť ještě na podzim většina z nich hrála o tři třídy níž. Chyběli nám Šumbera s Uhrinovským. Poděkovat musíme Troubkám za skvěle připravené hřiště. I když dost pršelo, zápas to nijak neovlivnilo.“

Jan Somberg, trenér Mladcové: „Vítězství je zasloužená, ale zbytečně komplikované. V zimě k nám přišel Radek Kvěťák v Nevšové, jinak tým zůstal skoro stejný. I když nám někteří kluci chyběli, na střídání jsem měl šest hráčů, což byl snad rekord této sezony. (úsměv) Vím, že soupeř je oproti podzimu výrazně oslabený, přišel o většinu hráčů, i přesto se na tom malém a hlavně úzkém hřišti stačil posouvat a běhat. Balon po zimě na trávě vždycky více skáče, což nám moc nevyhovuje. Sice jsme šli brzy do vedení, ale další šance jsme nedali a z brejku inkasovali gól na 1:1. Pak to bylo dlouho takové divoké, neurovnané. Zápas jsme zlomili až ve druhé půli, ke konci střetnutí. Pomohli jsme si střídáním, soupeř šel navíc do deseti, byl víc unavený.“

Pilana Zborovice – FK Mladcová 1:3 (1:1)