muži: Ani pět gólů k bodům nestačilo

TJ Nedachlebice – FK Mladcová 6:5 (3:2)

Po katastrofální první půlhodině jsme prohrávali 0:3 a byli na ručník. Pak jsme se ale zvedli a do poločasu jsme dorážkou Ondry Blažka a nádhernou pumelicí Tomáše Halody snížili na rozdíl branky. Během první čtvrthodiny druhé půle jsme po úniku Honzy Chludila a zakončení Tomáše Halody otočili skóre. Poté jsme měli další dvě šance na zvýšení, ty jsme však neproměnili a domácí díky standartkám opět přetočili skóre na svou stranu. Když jsme chvíli před koncem po hlavičce Martina Čihánka srovnali, zdálo se, že se soupeři rozejdou smérně. Bohužel naše nejistá obrana způsobila další minelu, po které Vašek Korvas stáhl domácího hráče a na přímluvu pomezního se kopala penalta, kterou domácí proměnili. Škoda, protože ten bodík by už uhájila i obrana Rackové …

Jan Somberg, trenér Mladcové: „Prvních třicet minut bylo od nás kastrofálních a zaslouženě prohrávali 0:3. Do poločasu jsme se ale zvedli a zaslouženě dali dva góly. Druhou půli jsme odehráli velmi slušně a výsledek otočili na 4:3. Když to řeknu velmi diplomaticky, v závěru nám nebylo dáno. Víc bych to raději neřešil. Nedokážu říct, jestli faul byl ve vápně nebo ne, o to se nepřu, ale celkově mě fotbal v nižších soutěžích přestává bavit. Je to demotivující. Hráčům vůbec nedochází, o co se hraje. Dopředu vůbec nevím, kdo mi přijde na zápas. Je to trochu divoké.“

Ondřej Čtvrtníček, trenér Nedachlebic: „Do třicáté minuty jsme vedli 3:0 a zápas měli ve své moci. Pak jsme ale polevili, nechali soupeře do přestávky snížit. Mladcovou jsme vlastní bohorovností posadili na koně. Navíc po změně stran jsme inkasovali daší dva góly a prohrávali 3:4. Naštěstí nám vyšly standardky, po kterých jsme výsledek otočili na 5:4. Pět minut před koncem jsme ale taky ze standardky dostali na 5:5. Naštěstí v poslední minutě jsme proměnili penaltu a divoký zápas zvládli. S výhrou jsem spokojený, pro nás jsou to důležité body. Samozřejmě doma bychom neměli dostat pět gólů, ale zase jsme jich šest dali, což se asi lidem líbilo. Mladcová má v sestavě převážně mladé kluky, všechno kolem dvaceti let. Je to takový běhavý mančaft. Rozhodně nejsou špatní, akorát jim možná chybí zkušenosti. Až se v této třídě otrkají, budou nepříjemné pro každého.“