muži: Cenné body i v oslabené sestavě

Sokol Újezdec-Těšov – FK Mladcová 1:2 (0:1)

Sestavu jsme tentokrát dávali velmi složitě dohromady, na těžké půdě v Újezdci jsme vyrukovali se třemi dorostenci v sestavě a dvěma na lavičce. Domácí se spoléhali pouze na dlouhé nakopávané míče a dobře zahrávané standartky, a než jsme se rozkoukali, měli tři čisté gólové šance. Jakmile jsme si zvykli, že soupeř vynechává mezihru, a sami přidali fotbalovost, utkání se srovnalo. Do první šance se dostal Filip Hájek, brankové se ale prosadil až rychlík Honza Ramert po krásném pasu Dominika Dvořáčka. Zkraje druhého poločasu odpískal rozhodčí po jednom ze závarů před naší brankou penaltu, kterou domácí srovnali. Obrat vývoje zápasu jsme jim však nedovolili a navíc po další akci Dominika Dvořáčka přidal svou druhou branku Honza Ramert. Cenné body jsme pak udrželi i v dlouhém nastavení. Celé mužstvo tentokrát bojovalo a nelze vyzvihovat jednotlivce, přesto musím zmínit, že nás znovu několika skvělými zákroky podržel Milan Liška.

Milan Kroupa, trenér Újezdce: „Porážka nás mrzí, protože do patnácté minuty jsme si vypracovali čtyři gólovky.. Kdybychom vedli 3:0, nikdo by se nedivil. Bohužel jsme žádnou z nich nevyužili a z ojedinělého protiútoku hostů jsme dostali branku na 0:1. Druhou půli jsme začali náporem a z penalty vyrovnali na 1:1. Mladcová nás ale zase potrestala a z dalšího ojedinělého protiútoku zápas rozhodla. My jsme utkání odehráli bez bojovnosti. Přišlo mi, jako bychom se o výhru nechtěli pořádně porvat. Citelně nám scházeli Pěnička a Červenka.“

Jan Somberg, trenér Mladcové: „Výhra se rodila dost složitě, protože jsme do Újezdce odjeli pouze v jedenácti lidech a na lavičku jsme museli vzít alespoň dva dorostence. Bylo to složité, závěrečných deset minut jsme dohrávali s pěti dorostenci. I v této sestavě jsme ale byli lepším a fotbalovějším týmem. Soupeř hrál jednoduše, pouze nakopával balony dopředu a věřil, že se některý z nich ujme. Byl to samý souboj. Domácí se ale prosadili pouze z penalty, minimálně ve dvou případech nás perfektními zákroky gólman Liška. Sami jsme dali dva góly a další dva nebo tři mohli přidat. Vítězství je pro nás hodně důležité. Snad se konečně chytneme. Na začátku jara jsme měli těžké soupeře z popředí tabulky. Pochválit musím rozhodčího Zpěváka, který utkání řídil velmi objektivně a přesně.“