muži: Domácí vystřízlivění

FK Mladcová - TJ Těšnovice 1:4 (1:1)

V prvním domácím zápase přišlo po výhře v Koryčanech těžké vystřízlivění. A to jsme tentokrát začali výborně, hned ve druhé minutě se trefil přesně k tyči Tomáš Haloda, další dvě šance jsme nedali. Zkušení hosté z první akce po dlouhém nákopu vybojovali v 5.min. penaltu, kterou však Milan Liška zneškodnil. I tak soupeř postupně důslednější hrou otupil naše útoky, srovnal hru a ve 34.minutě po neodpískaném souboji i skóre. V naší hře přibývalo chyb a nepřesností, přestalo se nám dařit. Těšnovice rozhodli zápas dvěma góly v první čtvrthodině druhé půle. Závěrečných dvanáct minut jsme pak po vystřídání všech hráčů a zranění Michala Višenky po nevybíravém zákroku hostujícího hráče museli dohrávat v deseti a inkasovali čtvrtou branku po rohovém kopu.

Jan Somberg, trenér Mladcové: „Těšnovice proti našim dětem nastoupily s daleko zkušenějšími staršími hráči, v tom byl obrovský rozdíl. Kdybychom ale ve dvacáté minutě vedli 3:0, nikdo by se nedivil. Bohužel zahazujeme šance, nedáváme góly. Jednu šanci jsme ale v úvodu proměnili a šli do vedení. Za stavu 1:0 jsme přežili penaltu, kterou gólman chytil. Měli jsme je možnost potrestat, ale další příležitosti jsme nedali a soupeř pak po naší chybě srovnal do přestávky na 1:l, což byl rozhodující moment. Kluci si pak úplně přestali věřit. Od té doby byla naše hra vyloženě špatná. Kazili jsme přihrávky, nic se nám nedařilo, přesto jsme si za stavu 1:3 vypracovali tři tutovky a mohli dát tři góly. V závěru jsme hráli v deseti, protože se nám zranil jeden hráč a my už nemohli střídat. Porážka je zasloužená. Hosté byli produktivní, taktiky silní. My jsme podali velmi špatný výkon.“

Petr Suchánek, hrající trenér Těšnovic: „Jsme spokojení s výsledkem i třemi body. Start jsme ale měli poněkud těžší. Na rozdíl od minulého týdne jsme do Mladcové přijeli s poněkud okleštěnou sestavou. Chyběli nám čtyři hráči, z toho dva neb tři ze základu. Při pohledu do zápisu nám bylo jasné, že bychom měli chytnout začátek, protože Mladcová měla v sestavě mladé kluky, kteří na nás budou chtít vlítnout. Navíc soupeř byl natěšený po minulé výhře v Koryčanech. Podle toho vypadal i začátek, když jsme hned ve 2. minutě dostali gól. Prvních dvacet minut hrála Mladcová fakt dobrý, pohledný, kombinační fotbal. Celkem jim to šlo. My máme starší tým, takže fungujeme jako dieselový motor. Vždycky potřebujeme nějaký čas na rozehřátí. S přibývajícími minutami jsme ale začali vyrovnávat hru. Janoštík byl za stavu 0:1 faulovaný, ale penaltu neproměnil. Vzápětí naštěstí po individuální akci, když na půlce soupeře vzal balon, povodil tři kluky, přesně zakončil a srovnal na 1:1. Nám se ve druhém poločase povedlo dát ze dvou brejků dva góly. Dostali jsme se do vedení a kontrolovali hru. Nechtěli jsme se zbytečně vysilovat útočením, otvírat hru, abychom se neutavili. Nakonec asi rozhodla naše zkušenost. Jinak chválím i rozhodčího, kteří podali dobrý a na obě strany férový výkon, což vždycky potěší.“

FK Mladcová – TJ Těšnovice 1:4 (1:1)