muži: Úvod jara - výkon dobrý, body žádné

TJ Těšnovice - FK Mladcová 3:1 (2:0)

Na půdě vedoucího celku jsme sehráli vyrovnaný zápas, rozdíl mezi oběma celky byl v zakončení. Začali jsme dobře a vypracovali si i první šanci, ale Vlasťa Fabík po přízemním centru nemířil přesně. Domácí se postupně zvedali a to i díky našim nepřesnostem. Ve 24.min. šli šťastně do vedení, což naši hru ještě více ovlivnilo, hra dopředu se nám nedařila a vyráběli jsme chyby v rozehrávce. Po jedné z nich jsme chvíli před koncem poločasu inkasovali podruhé. Do druhé půle nastoupil Tomáš Haloda a naše hra se zlepšila, domácí jsme přehrávali, ale před jejich brankou jsme se bohužel neprosadili. Domácí hrozili jen z brejků a standartních situací, při kterých nás podržel Milan Liška. Na začátku poslední čtvrthodinky jsme díky průbojnosti střídajícího Honzy Ramerta dostali možnost pokutového kopu, který s přehledem proměnil Tomáš Haloda, a zdálo se, že zápas ještě můžeme zdramatizovat. Bohužel jsme se v náporu nevyvarovali další chyby, kterou soupeř dokázal po brejku potrestat.

Jiří Maceja, trenér Těšnovic: „Hra nebyla úplně optimální, ale s výsledkem i body jsme spokojení. Kluky musím pochválit za obětavost a bojovnost. Byli jsme vysoce efektivní v zakončení, což se nás drží po celou sezonu. Díky tomu je výsledek lepší než hra. Chyběl nám jenom Jan Urubek, který je po zraněný a postupně se zapojuje do tréninku. Zápas bych rozdělil na dva poločasy. Vstup do utkání patřil hostům, naopak my jsme nezačali zrovna nejlépe. Mladcová si v úvodu vypracovala jednu velkou šanci, my jsme se dostávali do hry postupně. S přibývajícími minutami jsme získávali herní převahu a ve 24. minutě jsme šli šťastným gólem do vedení. Tím jsme se trochu zvedli. Utkání ale bylo pořád vyrovnané. Pomohl nám druhý gól do šatny. Hosté o přestávce prostřídali sestavu a po změně stran si vypracovali herní převahu. My jsme nebyli schopní tomu čelit. Mladcová ale měla jenom pár závarů, my jsme naopak těžili z brejků. Hosté výsledek snížili z penalty, která byla nařízená po našem nedorozumění. Hosté se za stavu 2:1 stále tlačili dopředu, my jsme ke konci přidali třetí branku a zápas definitivně rozhodli.“

Jan Somberg, trenér Mladcové: „Přišlo mi, že jsme na tom byli herně lépe, ale domácí byli neskutečně produktivní a z každé své šance nás potrestali. My jsme naopak další vyložené šance nedali. Jednu jsme zahodili hned v úvodu, což byla velká škoda, protože jsme mohli jít do vedení. Vzápětí se prosadil soupeře a bylo to 1:0. Zřejmě klíčová situace přišla na konci prvního poločasu, kdy domácí dali na 2:0. První půlka byla od nás výsledkově velmi špatná. Po přestávce jsme začali velmi dobře, pomohlo nám i jedno střídání. Hned ve 46. minutě jsme si vypracovali vyloženou šanci, ale gól jsme po dlouhém dobývání dali až v 78. minutě Halodou z penalty. Těšnovice ve druhé půli hrozily spíše z brejků. Na konci jsme to úplně otevřeli a potřetí inkasovali.“

TJ Těšnovice – FK Mladcová 3:1 (2:0)