muži: Vítězná premíéra v I.A třídě

FC Koryčany - FK Mladcová 2:4 (1:2)

Vítězná premiéra našeho mladého týmu a současně i trenéra Honzy Somberga v I.A třídě. Úvod však byl hrozivý, neboť jsme hned v první minutě po zaváhání obrany i brankáře prohrávali. Vyrovnat mohl záhy Tomáš Haloda, ale jeho střela byla zblokována. Postupně jsme zahodili ostych z vyšší soutěže, a pokud nás domácí pustili ke kombinaci, dostávali jsme se i k nebezpečným situacím. Po dvaceti minutách se nám po jedné z rychlých akcí podařilo vyrovnat. Pak při nás stála štěstěna při několika nejistotách naší juniorské obrany, kdy jsme nejprve vykopávali míč mířící do naši branky, chvíli na to trefili domácí jen tyč. V závěru první půle jsme se tak prosadili my, když po akci Dana Kahaji zakončoval Martin Čihánek. Po změně stran zkusili domácí vyrovnat, ale pro své střelce měli špatně postavené branky. Nám se naopak vyplatilo střídání, když se po chvilce na hřišti hlavou prosadil Honza Chludil po krásném centru Martina Čihánka. Na začátku poslední čtvrthodiny domácí snížili, ale jejich snahu o vyrovnání utnul čtvrtou brankou Tomáš Haloda, několik dalších možností jsme ještě zahodili.

Jan Somberg,: „Soupeř nás zaskočil hned v úvodu, když nám po chybě v obraně vstřelil gól v první minutě. Náš gólman špatně vyběhl a jejich hráč poslal míč do prázdné brány. Potom jsme začali zlobit. Byli fotbalovější a taky důraznější. Z toho pramenily některé věci. Výsledek jsme dost rychle otočili na 2:1 a tím se dostali do klidu. Mysleli jsme si, že po přestávce na nás domácí vletí a zesílí svůj tlak, ale paradoxně jsme dali krásný gól na 3:1, který nás trošku uklidnil. Po hodině hry začalo tempo hry z naší strany uvadat. Fyzicky jsme trochu odešli, což není na této úrovni nic neobvyklého. V 77. minutě jsme dostali gól na 3:2 a vypadalo to, že z utkání bude ještě drama. Naštěstí jsme proměnili jednu z našich mnoha šancí a zápas dovedli do vítězného konce. Klidbychom využili i další příležitosti, klidně jsme mohli dát dalších pět gólů. Chybělo nám však kvalitnější řešení.“

FC Koryčany – FK Mladcová 2:4 (1:2)