muži A: Z Dolního Němčí bez bodů

FK Dolní Němčí - FK Mladcová 3:0 (2:0)

Zdeněk Skopal, trenér Dolního Němčí: „Po dvou porážkách v řadě jsme domácí utkání s Mladcovou bezpodmínečně museli zvládnout vítězně. Potěšilo mě, že k tomu kluci v týdnu na trénincích přistoupili zodpovědně. Chtěli jsme od začátku hrát nátlakový fotbal a co nejdříve utkání dostat pod svoji kontrolu. Hned v úvodu si obě mužstva připsala neproměněnou šanci a následně se v 6. minutě prosadil Palík, který propálil všechno, co mu stálo v cestě. Dále jsme na soupeře sice vytvářeli nátlak a nenechali ho kombinovat, avšak hlavně ve středu hry dělala kombinace problémy i nám. Ve 28. minutě Palík našel krásnou průnikovou přihrávkou Hiblera a ten svůj unik proměnil. Poté v našem vápně zasáhnul při skluzu Peťa Bobčík nohu hostující útočníka a při svojí oblíbené disciplíně, kterou bezesporu je chytání penalt, se vytáhl brankář Kvasnička. Hosté se nakonec také prosadili, ale naštěstí pouze z ofsajdu. V průběhu první půle jsme si vypracovali nejméně pět dalších gólových šancí, které jsme postupně neproměňovali. První zářez si tak v našem dresu nepřipsal ani Honza Růžička, kdy jak po jeho pokusu o obstřel gólmana, tak po zakončení nejhezčí akce utkání už naši diváci slavili gól. Do druhé půle jsme šli s cílem vstřelit co nejdříve další branku a nepřipustit žádnou možnou komplikaci. Po oboustranně pomalejším začátku si v šedesáté minutě našla cestu do sítě tečovaná střela Romana Bobčíka. Od tohoto okamžiku už bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Drželi jsme poctivě míč na kopačkách a kombinovali, bohužel k mému zklamání už v nás nebyla vidět touha přidat další branky, přestože jsme si k tomu nějaké příležitosti vytvořili. Za zmínku ale stojí asi jen šance Libora Kadlčka, který bohužel na dorážku do prázdné branky ze tří metrů zareagoval až poté co mu míč proletěl mezi nohami. Utkání jsme zaslouženě zvítězili, hosté se ale prezentovali zejména v prvním poločase také fotbalově a tlačili se za vstřeleným gólem. I přes nějaké výtky k individuálním výkonům v určitých pasážích zápasu jsem za výhru bez obdržené branky moc rád a klukům děkuju. Doufám, že nás tento zápas zdravě nakopne a vrátí nám mírně ztracené sebevědomí. Jenom mě mrzí, si Honza Růžička v zápase zlomil palec. Všichni si přejeme, aby jeho absence byla co nejkratší a přejeme mu brzké uzdravení.“

Jan Somberg, trenér Mladcové: „Výsledek je pro nás docela krutý. Nedali jsme tři nebo čtyři vyložené šance, sólové nájezdy a dokonce ani penaltu. Za stavu 2:0 neuspěl Haloda, který nás mohl vrátit do hry, ale domácího brankáře nepřekonal. Naopak soupeř byl produktivní, první dva góly nám dal takřka z ničeho. I tak ale Dolní Němčí mělo šance taky šance. Kdyby to skončilo třeba 4:4 nebo 5:5, nic by se nestalo. Bohužel se hraje na góly a my nedali žádný, proto se vracíme s porážkou. A když jsme se přece jenom prosadili, tak jej sudí neuznal, přitom za mě byl naprosto regulérní. Více mě ale štve zranění tří hráčů, které jsem musel střídat. Šlo o Halodu, Kvěťáka a Kahaju.“

FK Dolní Němčí – FK Mladcová 3:0 (2:0)