muži B: Půtuctem gólů napodobili áčko

Sokol Dobrkovice - FK Mladcová B 1:6 (0:2)

V netradičním čase jsme se vydali na zápas do Dobrkovic v dobrém složení. Obrana byla konečně kompletní a zbytek jsme už zvládli nějak poskládat. Od prvních minut jsme byli na míči a diktovali jsme tempo hry i když podmínky byly velmi obtížné. Ze začátku nám hrbolaté, malé a krátce střižené hřiště dělalo problémy, ale po chvíli jsme si zvykli a celých 90.minut jsme byli lepší. Dobrkovice však kladli odpor a neustále i po obdržených brankách na nás tlačili a nedali nám ani metr zadarmo. Po prvním “vlastňáku”, kdy malá domů od obránce domácích přeskočila nohu domácímu brankáři, jsme se prosadili po rohovém kopu, kdy trkl míč do brány Lukáš Struška a do kabin se šlo za stavu 0:2, ale skóre mělo být daleko vyšší. Ve třech jasných tutovkách nás vychytal golman a jednou vykopávali míč z brankové čáry velmi obětavě hrající obránci domácích.

Druhý poločas jsme začali velmi dobře a po dvou minutách jsme po akci Matěje Vyvlečky, který vyslal do úniku Honzu Koláře, vedli 3:0. To samé se opakovalo za minutu, kdy Honza Kolář vysunul Miru Lebánka, ale ten trefil jen výborně chytajícího gólmana domácích. Do třetice naprosto stejná situace, kdy si Dominik Matula prostrčil míč mezi stopery a nekompromisním lobem přes brankáře skóroval. Krásná, fotbalová akce - 4:0. Domácí rychle zkorigovali výsledek po naší chybné rozehrávce od brankáře a stav se tak změnil na 1:4 z pohledu Dobrkovic. Pár našich akcí zůstalo nevyužitých, ale skóre ze opět měnilo a to když si Michal Skovajsa vzal míč u autové čáry a pumelicí pod břevno z 25 metrů nedal brankáři šanci - 5:1. Dílo bylo dokonáno v 81.minutě. Mira Lebánek prostrčil míč mezi stopery na rozběhnutého Radka Krepla a ten se ze samostatného nájezdu nemýlil - 6:1. Utkání se pak v klidu dohrálo a my vezeme důležité 3 body z venku, kterých si vážíme. Po zkratu z minulého týdne je to pro nás velké povzbuzení.

Sokol Dobrkovice – FK Mladcová B 1:6 (0:2)

neděle 14.dubna, 15.30

rozhodčí: Kříž

branky: vlastní (14.), L.Struška (21.), Kolář (47.), M.Skovajsa (51.), Matula (54.), Krepl (81.)

sestava: Slováček – Novák, L.Struška, Brhel, O.Struška – Janků, Kolář, Vyvlečka, Krepl – Lebánek, Matula

střídali: Shtanhei, Manďák, M.Skovajsa, Pokorný