muži B: Šlágr kola skončil remízou

FK Mladcová B - Sokol Velký Ořechov 2:2 (1:0)

Komentář kapitána Mirka Lebánka:  Do utkání s Velkým Ořechovem jsme nastoupili motivovaní, protože jsme jim chtěli vrátit porážku z prvního zápasu, kde jsme smolně prohráli a především jsme se chtěli stát půlmistry po podzimu, což se nám nakonec díky remíze podařilo. Bez Edy Skalníka a Míši Dlabače, kteří byli odjetí mimo ČR, nám chyběli zranění Honza Brhel a Šerko Mehmedi. Sestavu jsme tak opět nějak látali.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a už v 1. minutě jsme mohli jít do vedení, ale Martin Venený po krásné kombinační akci bohužel netrefil zařízení. Soupeře jsme celý první poločas k ničemu nepustili, ale jak to v našich zápasech bývá už zvykem, nedokázali jsme převahu proměnit v branky. Buď jsme stříleli mimo, nebo nás vychytal výborný brankář hostů. Ve 41. minutě jsme se přeci jen radovali, kdy jsme po ruce ve vápně obránce hostí dostali výhodu pokutového kopu, který si vzal na starosti Martin Zahradník a nekompromisně vstřelil první branku utkání. Ve druhé půli jsme bohužel nedodrželi nic z toho, co jsme si řekli v kabině. Hráli jsme nervózně a nikdo nechtěl udělat chybu. Toho začal využívat soupeř a začal se dostávat do nebezpečných pozic, ze kterých hrozilo nebezpečí pro naši svatyni. Z jedné nenápadné akce se soupeři podařilo srovnat stav utkání na 1:1. Zvrátit utkání mohl Mirek Lebánek s Martinem Veneným, jejichž hlavičky skončili mimo, nebo je vychytal skvělý Vyorálek. Utkání začalo být nervózní a pan rozhodčí tomu bohužel moc nepomohl. Nám se po krásné akci po ose Lukáš Struška – Martin Venený – Robin Ondráš podařilo dostat do vedení, kdy poslední jmenovaný převzal balón ve vápně a z druhého doteku propálil vše, co mu stálo v cestě. Po brance jsme se možná až zbytečně moc stáhli a chtěli vedení ubránit, ale to se nám stalo osudným. Ztráta balónu na středu hřiště, hosté rozehráli na krajního záložníka, kolmice za obranu a náš Míša Slováček neměl šanci, když ho propálil žolík, střelec a spasitel posledních minut v několika zápasech Minařík. Zkoušeli jsme s utkáním ještě něco udělat, ale bohužel nezbývalo moc času. Remíza spravedlivá, my jsme si nezasloužili vyhrát, nešla nám rozehra a nedokázali jsme soupeře v ničem překvapit. Obrana fungovala již několikátý zápas spolehlivě, ale směrem dopředu se trápíme a chybí nám štěstí v zakončení.

Chtěl bych poděkovat všem klukům, za skvěle zvládnutý podzim. Máme výborný kolektiv, baví nás to a výsledky jsou jen takový bonus. Před sezónou se nám podařilo oživit několik výborných fotbalistů, kteří se vrátili po dlouhé době k fotbalu. Máme výhodu, že většina týmu se zná z mladcovského dorostu před 10 lety. Uvidíme, v jakém složení nastoupíme na jaro. Máme oslovených ještě pár kluků a budeme chtít se poprat o nejvyšší umístění v tabulce a následný postup do vyšší soutěže.

FK Mladcová – Sokol Velký Ořechov 2:2 (1:0)