muži B: Těsná výhra v přípravě

Slovácká Sparta Spytihněv - FK Mladcová B 1:2 (1:1)

Ve Spytihněvi nás přivítalo nádherné hřiště, ale bohužel taky silný vítr. Přijeli jsme v hodně okleštěné sestavě a museli se sestavou hodně experimentovat. Již od začátku mělo utkání vysoké tempo a my jsme soupeři, hrající o soutěž výš, kvalitou i fyzičkou stačili. Po deseti minutách jsme se dostali do vedení po krásné kombinaci po ose Brhel, Vičánek, Kolář a Zahradník, když poslední jmenovaný navedl míč na roh šestnáctky, dal pod sebe na Lebánka a ten z 25 metrů uklidil obstřelem kolem brankáře míč do sítě - 0:1. Utkání se tímto okamžikem trochu rozdivočilo a střední záložníci obou týmů byli jak na tenise, hra přelévala ze strany na stranu. Jedinou šanci jsme měli v tomto časovém úseku jen my, kdy vysunul krásně za obranu Zahradník Lebánka, který v samostatném úniku zkoušel přehodit brankáře domácích, ale jeho pokus skončil nad břevnem. A opět platilo pravidlo nedáš-dostaneš. Z ojedinělé šance se po závaru u naší branky domácím podařilo dostat míč za záda našeho brankáře - 1:1. To bylo v 1. poločase vše. Ve 2. poločase byl průběh hry podobný, hrálo se ve vysokém tempu a domácí nás začali tlačit. Nám se však po brejku podařilo získat výhodu pokutového kopu, kdy si pro faul do šestnáctky došel Zahradník. Penalty se ujmula naše nová akvizice Honza Kolář a aby to dnes neměl jen za litr slivovice za první start, donese další litr za první vstřelenou branku v našem dresu. Díky Honzo - 1:2. Zbytek utkání se odehrál bez šancí jen od šestnáctky po šestnáctku a vítězství jsme udrželi.

Děkujeme Spytihněvi za tento přátelský zápas, bylo to pro nás zajímavé srovnání s týmem, který hraje o soutěž výš a ztrácí ve své soutěži jen bod na 1.místo. Až na pár krásných fotbalových momentů, byla hra plná nepřesností, především kvůli silnému větru, který utkání trochu ublížil, ale účel to splnilo.

Do hry se dostali 3 nové posily - Velychkin, Shtanhei a Kolář. V průběhu zimy jsme podepsali ještě Kubu Janků, který prošel mládeží a poté juniorkou Zlína, odkud pak zamířil do divizního Vsetína. A rovněž se nám podařilo získat brankáře Denise Čechmánka, který na Mladcové již působil. Příští týden v sobotu nás na domácím hřišti v prvním jarním mistrovském kole čeká tým Mysločovic na který se kvalitně připravíme.

Slovácká Sparta Spytihněv – FK Mladcová 1:2 (1:1)