muži: Konečně domácí vítězství

FK Mladcová – Sokol Újezdec-Těšov 3:1 (2:0)

V derniéře trenéra Somberga jsme zaslouženě získali první domácí vítězství. Do vedení jsme šli již ve 13.minutě po pěkné střele Ondra Blažka zpoza šestnáctky. I nadále jsme měli mírnou převahu a nepouštěli hosty před naši branku. Ve 36.minutě úspěšně napadal obránce soupeře Martin Čihánek a dílo dokonal střelou do prázdné branky Tomáš Haloda. Zvýšit mohl ještě do poločasu Filip Hájek, ale jeho zakončení hostující gólman kryl. Filip se tak prosadil až deset minut po přestávce. Hosté sice v polovině druhé půle snížili po nepříliš tvrdé střele z přímého kopu, vzápětí vykopával Vašek Korvas z prázdné branky. To však bylo vše, co jsme soupeři dovolili a tři body tak konečně zůstaly na Mladcové.

Jan Somberg, trenér Mladcové: „Jsem rád, že kluci poslední zápas pod mým vedením zvládli za tři body. Vítězství je zcela zasloužené. Hostům patřil začátek, v prvních pěrti nebo deseti minutách zahrávali snad sedm rohových kopů, ale nic z toho neměli. My jsme postupem času převzali iniciativu a do poločasu dali dva góly. Další čtyři vyložené šance jsme neproměnili. Myslel jsem si, že ve druhé půle přidáme další dva nebo tři góly, ale přidali jsme jenom jeden. Soupeř pak po střele z trestného kopu snížil a jakože zápas zdramatizoval, ale závěr jsme si pohlídali. Do dalších zápasů přeji Mladcové hodně úspěchů.“

Milan Kroupa, trenér Újezdce: „První půlku jsme herně propadli a byli horším mančaftem. Zaslouženě jsme prohrávali. Nevyhráli jsme totiž žádný souboj. Bojovnost, která nás zdobila v předcházejících zápasech, zůstala v Újezdci. O přestávce jsme sestavu trochu přeskládali, a když jsme se dostávali do tlaku, dostali jsme z ojedinělého útoku branku na 3:0. Pak jsme sice snížili, ale na body to nestačilo. Alespoň druhá půlka už snesla přísnější kritéria. Od nás byla rozhodně lepší. Chyběl nám Broňa Červenka i další kluci, v týdnu jsme ale udělali dva přestupy, aby nás bylo dost. Přišel k nám Lukáš Švec z Popovic a Tomáš Sláma z Nivnice. Oba nastoupili od začátku a rozhodně nezklamali.“