muži: Tři body na závěr sezóny

FK Mladcová – FC Koryčany 3:1 (1:0)

Jan Somberg, trenér Mladcové: „My jsme byli lepší v prvním poločase, soupeř zase ve druhém. Paradoxně jsme to byli my, kdo dal po změně stran dva góly a nakonec vyhrál. Celkově to bylo vyrovnané utkání. Byli jsme efektivnější a na rozdíl od soupeře dali góly, což rozhodlo. Skončili jsme sedmí, což není na nováčka úplně špatné, ale to nic nemění na tom, že to mohlo být i lepší. Zda budu na Mladcové pokračovat, zatím neřeším. Uvidím, co se stane v létě.“

Karel Rotter, trenér Koryčan: „Zápas bych rozdělil na dva poločasy. V tom prvním byla hra vyrovnaná. Domácí si vypracovali dvě nebo tři gólové šance, jednu z nich proměnili. My jsme prakticky gólmana Mladcové v první půli vůbec neohrozili. Druhá půle už od nás ale byla úplně o něčem jiném. Hned zkraje druhého poločasu jsme skóre vyrovnali na 1:1. Po centru Tesaře se trefil Ryška. V té chvíli začal festival našich zahozených šancí. Měli jsme tři nebo čtyři velké možnosti ke skórování, ale znovu se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Domácí nám dali z rohu branku na 2:1 a v závěru přidali třetí gól. Mladcová byla hodně efektivní. Po přestávce se dvakrát dostala k naší brance a pokaždé to skončilo gólem. Porážka je pro nás nezasloužená, ale takový je někdy fotbal. Nás to provází celou sezonu. Na každý gól se neuvěřitelně nadřeme, naopak laciné braky inkasujeme. Na podzim jsme získali jenom devět bodů, což se těžko dohání. Na jaře to od nás bylo daleko lepší. Až na utkání ve Zborovicích, kde jsme propadli, to celkem fungovalo. Sice jsme skončili předposlední, takže sezona nebyla moc úspěšná, ale úplný průšvih to taky nebyl. V Koryčanech po roce a půl z časových důvodů končím. Klukům budu fandit dál. S nikým jsem žádný problém neměl. Hráči, lidé z vedení i fanoušci byli fajn.“